سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کشکول نامه
اللّهم صَلِّ عَلَی مُحمدٍ و آلِ مُحمدٍ و عجّلْ فَرَجَهُم و الْعَن أعدائَهم أجمَعین
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 96 دی 4 توسط حمید عاشوری

عیسى علیه السلام به حواریین گفت: «من خواهش و حاجتى دارم، اگر قول مى‏دهید آن را برآورید بگویم.» حواریین گفتند: «هرچه امر کنى اطاعت مى‏کنیم.». عیسى از جا حرکت کرد و پاهاى یکایک آنها را شست. حواریین در خود احساس ناراحتى مى‏کردند، ولى چون قول داده بودند خواهش عیسى را بپذیرند تسلیم شدند و عیسى پاى همه را شست. همینکه کار به انجام رسید، حواریین گفتند: «تو معلم ما هستى، شایسته این بود که ما پاى تو را مى‏شستیم نه تو پاى ما را.».

عیسى فرمود: «این کار را کردم براى اینکه به شما بفهمانم که از همه مردم سزاوارتر به اینکه خدمت مردم را به عهده بگیرد «عالم» است. این کار را کردم تا تواضع کرده باشم و شما درس تواضع را فرا گیرید و بعد از من که عهده‏دار تعلیم و ارشاد مردم مى‏شوید راه و روش خود را تواضع و خدمت خلق قرار دهید. اساسا حکمت در زمینه تواضع رشد مى‏کند نه در زمینه تکبر، همان گونه که گیاه در زمین نرم دشت مى‏روید نه در زمین سخت کوهستان.»مجموعه ‏آثاراستادشهیدمطهرى، ج‏18، ص: 315میلاد پیامبر الهی، حضرت عیسی علیه السلام مبارکباد. 


 

طبقه بندی: حضرت عیسی علیه السلام، تواضع، علماء
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 96 آذر 29 توسط حمید عاشوری

 آقای احمدی نژاد در این ایام فیلم های متعددی را در راستای عملکرد قوه قضاییه منتشر کرد و تهدیدهایی هم در مورد افشاری داشت.... ؛ جدای از همه کمبودهایی که در بخش های مختلف از عملکرد مسئولین وجود دارد چند سؤال ذهن من را به خود مشغول کرده است:


1. چرا آقای احمدی نژاد در این ایام، این همه همت خود را برای این کار می گذارد و آیا هدف ایشان حقیقتاً اصلاح معایب قوه قضاییه است یا اینکه این صحبت ها فشارهایی است بر قوه قضاییه؟؟؟

2.چرا آقای احمدی نژاد که خود را حامی مستضعفین می دانست و می داند، فقط به معایب قوه قضاییه می پردازد و از عیب های دیگر بخش های کشور مثل دولت و مجلس حرفی به میان نمی آورد؟؟؟


 در روایات مختلفی حب و بغض به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار در رفتار ما بیان شده اند تا جایی که وقتی شما محبت شدیدی به کسی دارید، عیب های او را نمی بینید و از آن طرف وقتی نسبت به کسی بغضی دارید، خوبی های او را نمی بینید. مرد می خواهد که جدای از هم? حب و بغض های شخصی نسبت به امری قضاوت کند....

طبقه بندی: قوه قضاییه، حب ، بغض، احدی نژاد
نوشته شده در تاریخ شنبه 96 آذر 25 توسط حمید عاشوری

 اَللّهُمَّ اشْغَلْنا بِذِکْرِکَ


تو ما را به یاد خودت مشغول کن، که اگر مشغول تو باشیم، برای تو می شویم. ما به یاد چیزهایی هستیم غیر از تو و در نتیجه در راه آنها حرکت می کنیم و برای آنها می شویم.....


 

طبقه بندی: خدا، مشغولیت، غیرخدا، حرکت
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 96 آذر 15 توسط حمید عاشوری

 امام صادق علیه السلام فرمودند: إِنَّ اللَّهَ أَنْعَمَ عَلَى قَوْمٍ بِالْمَوَاهِبِ فَلَمْ یَشْکُرُوهُ فَصَارَتْ عَلَیْهِمْ وَبَالًا وَ ابْتَلَى قَوْماً بِالْمَصَائِبِ فَصَبَرُوا فَکَانَتْ عَلَیْهِمْ نِعْمَةً : به راستى خداوند بر مردمى نعمت‏هایى را ارزانى نمود ولى آنان سپاسش نداشتند پس آن نعمت‏ها موجب عذابشان گردید؛ و مردمى را به سختیها دچار ساخت و شکیبایى نمودند پس آن سختیها، بر آنان نعمت گردید. 


شرایط متفاوت است و روزگار همیشه بر وفق مراد نیست، مهم اسن است که ما از هر موقعیتی به نفع خودمان استفاده کنیم، اگر نعمتی به سراغمان آمد، شکرش را بجا آوریم تا تبدیل به بلا نشود، و اگر به سختی هم دچار شدیم، با ثبر آن را تبدیل کنیم به فرصتی برای رشدمان.


 

طبقه بندی: نعمت، سختی، شکر، ناشکری، فرصت
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 96 آذر 12 توسط حمید عاشوری

 می گویند «حرف مرد یکی است»، اما آیا واقعیت هم همین است؟؟!!!

 همواره عقل و دین به پیروی از حق توصیه می کنند، نه اینکه اگر فردی فهمید مسیر را اشتباه رفته است باز هم روی حرفش بایستد و یا اینکه اگر شرایط عوض شد و تکلیف چیز دیگری بود، باز هم بر حرف خود اصرار داشته باشد.

 ممکن است که من امروز از فردی حمایت کنم چون او را در مسیر حق می دانم و فردا روزی که او از عقایدش برگشت، من به مقابل? با او بپردازم. این کار من را نه عقل محکوم می کند و نه دین.  

 باید کسانی را محکوم کرد که روی حرف خود بدون هیچ پشتوانه ای تأکید می کنند و اگر اعضای حزب شان تخلفاتی هم داشته باشند، باز از حمایت او دست بر نمی دارند و او را کارآفرین می دانند و  حتی کسانی را که حقوق های نجومی دریافت می کردند، ذخیر? نظام می خوانند....

اگر حرف مرد یکی بود، باید امیرالمؤمنین هم تا آخر زبیر را تأیید می کردند و از انحرافات او چشم پوشی می کردند.

 

طبقه بندی: حق مداری، تکلیف، احمدی نژاد، علامه مصباح
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 96 آذر 6 توسط حمید عاشوری

هشدار تکان دهنده آیت الله بهجت درباره نهم ربیع: 


چه بسا...  این کارها موجب اذیت و آزار و یا قتل شیعیانی که در بلاد و کشورهای دیگر در اقلیت هستند، گردد. در این صورت اگر یک قطره خون از آنها ریخته شود، ما مسبب آن و یا شریک جرم خواهیم بود.


در محضر بهجت، ج1، ص138


 پ . ن : خوب است عده ای که دم از چنین مراسم اختلاف انگیزی می زنند، را به مکان ها و کشورهایی ببریم که شیعیان در اختلاق هستند، تا به چشم خود ببینند که بی توجهی های آنها چه تبعاتی برای آن شیعیان دارد، البته امروزه نیاز هم نیست که به آن کشورها بروند بلکه با اندک جستجویی در فضای مجازی می شود به تبعات چنین مجالسی رسید.

طبقه بندی: نهم ربیع، خسارات، جهالت ها، اختلاف، شیعه، سنی، هشدار، آیت الله ب
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 96 آذر 5 توسط حمید عاشوری

امام حسن عسگری می فرمایند: مِنَ التَّوَاضُعِ السَّلَامُ عَلَى کُلِّ مَنْ تَمُرُّ بِهِ وَ الْجُلُوسُ دُونَ شَرَفِ الْمَجْلِس‏ : از جمله تواضع و فروتنی، سلام کردن بر هر کسی است که بر او میگذری، و نشستن در پایین مجلس است. (تحف العقول، ص 487 )


پ . ن: گاهی اوقات شاید بعضی از چیزها در وجودمان نباشد، مثلاً آدم متواضعی نباشیم، ولی با شبیه کردن خودمان به افراد متواضع، می شود که واقعاً متواضع شویم؛ اصولاً در هر چیزی به همین صورت است و با شبیه شدن به عده ای کم کم شبیه آنها می شویم.

 

طبقه بندی: تواضع، امام حسن عسگری علیه السلام، سلام کردن، نشستن، مجلس
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
قالب وبلاگ