سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کشکول نامه
اللّهم صَلِّ عَلَی مُحمدٍ و آلِ مُحمدٍ و عجّلْ فَرَجَهُم و الْعَن أعدائَهم أجمَعین
نوشته شده در تاریخ شنبه 96 آذر 4 توسط حمید عاشوری

 مطمئن باشید اگر حضور بسیج مستضعفین در هشت سال دفاع مقدس نبود، امروز سرنوشت کشور چیز دیگری بود. (رهبر انقلاب)

 وجود نیروی انسانی مهیا و آماده جز ضروریات در هر کاری است و اگر نیروی انسانی کافی وجود نداشته باشد، یقیناً آن کار به نتیجه نخواهد رسید. بسیج برای کشور ما حکم نیروی انسانی ای را دارد که در مواقع حساس به کمک کشور می شتابد. اصلاً خاصیت بسیح همین بودن در صحنه است. گواه کارآمدی بسیج موفقیت گروه های مشابه آن مثل حشد الشعبی عراق در مقابله با داعش بود....

 

طبقه بندی: بسیج، نیروی انسانی، رهبری
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 96 آبان 28 توسط حمید عاشوری

‍ و مثل چنین شبی بود، شب اول از ماه ربیع الأول سال سیزدهم بعثت که حضرت امیر المؤمنین، برای حفظ جان رسول الله، در بستر ایشان خوابید، و فضل و مواسات خود  را با رسول الله به تمام جهانیان آشکار ساخت و آیه ای در شأن ایشان نازل شد:

 

و مِنَ النَّاسِ مَن یشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ : و از میان مردم کسی است که جان خود را برای طلب خشنودی خدا می‌فروشد، و خدا نسبت به [این] بندگان مهربان است. (سوره بقره، آیه 207)

 


مرد آن است که تا لحظه آخر مانده / در شب خوف و خطر جای پیمبر مانده


گر چه باران به سبو بود و نفهمید کسی / و محمد خود او بود و نفهمید کسی


در شب فتنه شب فتنه شب خنجرها / باز هم چاره علی بود نه آن دیگرها

طبقه بندی: ربیع الاول، لیلة المبیت، حضرت علی، پیامبر
نوشته شده در تاریخ جمعه 96 آبان 26 توسط حمید عاشوری

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در روایتی اینطور می گویند: ثَلَاثٌ مَنْ کُنَّ فِیهِ فَهُوَ مُنَافِقٌ وَ إِنْ صَامَ وَ صَلَّى مَنْ إِذَا حَدَّثَ کَذَبَ وَ إِذَا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذَا اؤْتُمِنَ خَان‏ : هر کس سه خصلت در او باشد منافق است، هر چند روزه گیرد و نماز بخواند: 1- چون زبان گشاید دروغ بگوید، 2- و هنگامى که وعده دهد تخلّف کند، 3- و چون به او اعتماد شود خیانت کند.  (تحف العقول، 316)


 پ.ن:

1. سخن دروغ حتماً در گفتار و لفظ نیست، گاهی اوقات نوشته دروغ رو بازنشر بدهیم، این هم مصداق دروغ است. 

2. وعده هم که دادی نباید تخلف کنی، چون طرف مقابل روی وعده شما حساب باز کرده است.

3. خیانت در امانت هم فقط در این نیست که یک فردی به شما جنسی رو بدهد و شما در آن خیانت کنی، بلکه شما منصب و مسئولیتی را که داری، در آن هم امین هستی، اگر کارمندی باید در برطرف کردن کار مردم امانت داری باشی، اگر مغازه داری باید در تهیه کالای خوب و قیمت درست، خیانت نکنی، اگر تعمیرکاری، باید وسیله را به درستی تعمیر کنی و خیانت نکنی و.....


 

طبقه بندی: منافق، دورغ، خیانت، امانت، تخلف، وعده،پیامبر اکرم
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 96 آبان 23 توسط حمید عاشوری

امام صادق علیه السلام در روایاتی می فرمایند:  قَالَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ الْخَلْقُ عِیَالِی فَأَحَبُّهُمْ إِلَیَّ أَلْطَفُهُمْ بِهِمْ وَ أَسْعَاهُمْ فِی حَوَائِجِهِمْ : خدای متعال می‌فرماید، مردم خانواده من هستند، پس محبوبترین آنان نزد من کسانی هستند که با مردم مهربان‌تر و در راه برآوردن نیازهای آنان کوشاتر باشند.

 بخش کمک به مردم #زلزله زده #غرب کشور در قسمت #وجوهات_شرعی پایگاه اطلاع رسانی دفتر #امام_خامنه‌ای اضافه شد.

 آدرس قسمت وجوهات شرعی: http://www.leader.ir/fa/monies

طبقه بندی: کمک، زلزله، مردم
نوشته شده در تاریخ جمعه 96 آبان 5 توسط حمید عاشوری

اگر به یک فرد خیلی اطمینان داشته باشیم و کاری را به او بسپاریم، وقتی آن کار را انجام میدهد، ما کارش را قبول می کنیم، حالا اگر بدانیم، که آن فرد ماهرترین آدمی است که می تواند آن کار را انجام دهد، در اینصورت اصلاً  کار را به غیر او نمی سپاریم و به کار او راضی هستیم، چون او تنها فردی است که می تواند آن کار را به بهترین شکل انجام دهد؛ پس چرا گاهی اوقات از دست خدا گله داریم، مگر قبول نداریم که خدا در علم و قدرت و .... هیچ همتایی ندارد، پس مطمئن باشیم که هر حالتی که خدا برای ما پسندیده، بهترین حالت است....

امام حسن مجتبی علیه السلام در روایتی می فرمایند:  مَنِ‏ اتَّکَلَ‏ عَلَى حُسْنِ الِاخْتِیَارِ مِنَ اللَّهِ لَهُ لَمْ یَتَمَنَّ أَنَّهُ فِی غَیْرِ الْحَالِ الَّتِی اخْتَارَهَا اللَّهُ لَهُ : هر که به نیک گزینى خداوند دلگرم باشد، آرزو نمی کند در وضعى جز آنچه خدا برایش برگزیده، باشد. (تحف العقول ص 234)

طبقه بندی: امام حسن مجتبی علیه السلام، راضی بودن، وضعیت، آرزو، خدا
نوشته شده در تاریخ پنج شنبه 96 آبان 4 توسط حمید عاشوری

این ملّت را، این کشور را، این تاریخ درخشان را، این استعدادهای جوشان و پُرفوران را، حاکمانِ وابسته‌ی پستِ ضعیفِ توسری‌خور، به توسری‌خوری کشانده بودند. اسلام آمد کشور را نجات داد؛ جمهوری اسلامی آمد ایران را عزیز کرد، ایران را مقتدر کرد. (رهبر انقلاب در دانشگاه افسری امام علی علیه السلام؛ 3 آبان 1396)

طبقه بندی: انقلاب اسلامی، ایران، ثمرات، رهبری، دانشگاه افسری
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 96 مهر 30 توسط حمید عاشوری

میگفت همونی که داری خیلی خوبه و نیاز به چیز دیگه ای نداری، اما کودک همچنان اصرار داشت اون چیزی که داره، خوب نیست.... خیلی اصرار داشت، پدر اون رو از ماشین شارژی اش بیرون آورد و در ماشین واقعی قرار داد، اما حیف کودک نمی توانست از ماشین واقعی استفاده کند و در آنجا بود که فهمید همان ماشین بازی خودش بهتر بوده است.....


 گاهی اوقات درخواست های ما از خدا اینطور است....


 ... قَالَ أَتَسْتَبْدِلُونَ الَّذِی هُوَ أَدْنَى بِالَّذِی هُوَ خَیْرٌ .... : آیا چیزى را که آن پست‏تر است جایگزین چیزى مى‏کنید که آن بهتر است‏ (بقره، 61)


 

طبقه بندی: حکمت، خدا، حاجات، درخواست، اصرار
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
قالب وبلاگ