سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کشکول نامه
اللّهم صَلِّ عَلَی مُحمدٍ و آلِ مُحمدٍ و عجّلْ فَرَجَهُم و الْعَن أعدائَهم أجمَعین
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 96 مرداد 30 توسط حمید عاشوری

آن درس بزرگ این است که در هنگامی که در مقابل قدرتهای منافق و ریاکار قرار می گیریم، باید همت کنیم که هوشیاری مردم را برای مقابله با این قدرتها برانگیزیم. اگر دشمن، صریح و آشکار دشمنی بکند و اگر ادعا و ریاکاری نداشته باشد، کار او آسان تر است. اما وقتی دشمنی مانند مأمون عباسی چهره ای از قداست و طرفداری از اسلام برای خود می آراید، شناختن او برای مردم مشکل است. در دوران ما و در همه دورانهای تاریخ، قدرتمندان همیشه سعی کرده اند وقتی از مقابله رویاروی با مردم عاجز شدند دست به حیله ریاکاری و نفاق بزنند  . (رهبر انقلاب 18 مهر 59)

 

طبقه بندی: امام جواد علیه السلام، دشمن شناسی
نوشته شده در تاریخ شنبه 96 مرداد 28 توسط حمید عاشوری

داغ است صحبت کسانی که می گویند به جای  جنگ در سوریه بیایید به فقرا کمک کنید. این افرادی که اگر در زمان پیامبر هم بودند به پیامبر ایراد می گرفتند که این همه جنگ چه خبر است؟!! یک مقدار هم به فکر مردم باشید!!

چنین افرادی یا غافل اند و یا خودشان را به غفلت زده اند، غافل از اینکه ما هیچ وقت به دنبال جنگ نبوده ایم بلکه این دشمن است که دائم در حال تعرض به ماست، غافل از اینکه  اگر همین مدافعان حرم در سوریه و عراق نمیجنگیدند امثال این افراد باید الآن به فکر انتقال دارایی های میلیاردی شان به آن ور آب بودند. غافل از کلام امیر المؤمنین در خطبه 27 نهج البلاغه که فرمودند «...    به خدا قسم هیچ ملّتى در خانه‏اش مورد حمله قرار نگرفت مگر اینکه ذلیل شد....»

نگرانی که وجود دارداین است که ارزش ها آنگونه وارونه نشود، که چنین افرادی به راحتی بتوانند در مورد ارزش های مقدسی همچون مبارزه با کفر و فرهنگ شهادت چنین وقیحانه نظر دهند. 

طبقه بندی: سوریه، مدافعان حرم
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 96 مرداد 22 توسط حمید عاشوری

عجیب اند آدم هایی که از هر فرصتی برای رسیدن به مقاصدشان استفاده می کنند، از یک رفتار در لحظه ای تعریف می کنند و مدتی بعد همان رفتار را تخطئه می کنند. اصلاً برای این افراد نفس کارها مهم نیست، فقط از هر اتفاق و رفتاری با تفسیری که خودشان می پسندند، حرف شان را به خورد مخاطب بدهند. روزی از حمله  موشکی به مواضع داعش با عنوان اقتدار یاد می کنند و امروز هم آن را علت شهادت شهید حججی می دانند.

خیلی عجیب اند چنین آدم هایی.....

طبقه بندی: تناقض روزنامه قانون، سوء استفاده
نوشته شده در تاریخ شنبه 96 مرداد 14 توسط حمید عاشوری

عنْ أَبِی الْحَسَنِ الرِّضَا علیه السلام فِی حَدِیثٍ قَالَ:.... مَنْ رَضِیَ بِالْقَلِیلِ‏ مِنَ‏ الرِّزْقِ‏ قَبِلَ مِنْهُ الْیَسِیرَ مِنَ الْعَمَلِ.(وسائل الشیعه، ج 15، ص 229 )


 امام رضا علیه السلام فرمودند: هر کس به رزق و روزى کم از خدا راضى باشد، خداوند از عمل کم او راضى باشد.

طبقه بندی: امام رضا علیه السلام، روزی، عمل، رضایت الهی
نوشته شده در تاریخ شنبه 96 مرداد 14 توسط حمید عاشوری

سه جهت‌گیری دولت دوازدهم:


1. پرداختن به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم

2. تعامل گسترده با دنیا

3. صلابت و قدرت در برابر هر سلطه‌طلبی


در مورد ضرورت پرداختن به مسائل اقتصادی کشور که هیچ شک و شبهه ای نیست از آن طرف حل برخی مشکلات کشور و پیشرفت در برخی مسائل نیاز به کمک گرفتن از برخی کشورها و کمک کردن به برخی کشورهای دیگر دارد که این کمک گرفتن و کمک کردن منوط به ارتباط گسترده با کشورهاست اما شرطی دارد و آن حفظ عزت و استقلال کشور است که با این شرط، مورد سوم هم معنا پیدا می کند یعنی صلابت و قدرت در برابر هر سلطه طلبی.

طبقه بندی: دولت دوازدهم
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 96 مرداد 9 توسط حمید عاشوری

وَلَن تَرضى عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارى حَتّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم ... : هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آنها شوی، و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروی کنی. (بقره، 120)

بیش از 14 قرن پیش معجزه ای آمد و گفت ای پیامبر ما، یهودیان و مسیحیان از تو راضی نمی شوند مگر اینکه تو از اسلام دست برداری و به آیین آنها در بیایی.

 

این نکته نه آنکه ویژگی مسیحیان و یهودیان در دوره خاصی باشد بلکه ملاکی است برای دشمن شناسی. می گوید دشمن هیچ وقت از تو راضی نمی شود مگر اینکه تو تماماً طبق باب میل آن رفتار کنی.

 

امروزه هم همین است. به نظر شما آیا دشمن مشکلش فقط با هسته ای ماست تا با برجامی آن را به هلاکت بکشاند یا اینکه اینها همه بهانه است و دشمن تا ما را به نوکری و کنیزی قبل از انقلاب برنگرداند از ما راضی نمی شود؟؟!! از آنجایی که هدف فقط هسته ای نیست لذا تحریم های جدید و جدیدتر وضع می شود تا ما را به همان دوران استعمار قبل از انقلاب برگردانند.

 

 

طبقه بندی: دشمن، دشمن شناسی، هسته ای، برجام، استعمار
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 96 مرداد 8 توسط حمید عاشوری

گاهی اوقات یک فردی خیلی چیزها دارد، نان دارد، آب دارد، لباس دارد، دارو دارد، تکنولوژی دارد، و خیلی چیزهای دیگر؛ اما نکته ای که هست، اینکه این چیزها را خود او بدست نیاورده است، بلکه داشتن تمام این امور وابسته به فرد دیگری است. از آن طرف یک نفر، با اینکه کمبودهایی دارد اما هر آنچه که دارد از خود اوست و با تلاش خودش به دست آورده است و به مرور هم این دارایی هایش بیشتر می شود.


به نظرتان آسایش و آرامش کدام فرد بیشتر است؟؟!!


شاید فرد اول خیلی چیزها داشته باشد اما ترس اینکه مبادا طرف مقابل این دارایی را از او بگیرد، مانع آرامش اوست. بماند که خیلی وقت ها فرد باج هایی را می دهد و خیلی کارها را خلاف رضایت خود انجام می دهد که مبادا آن دارایی ها از او سلب شود. و اگر هم باج ندهد تمام دارایی ها از او گرفته می شود و به اصطلاح تحریم می شود.


مقایس? این دو فرد ما را به ضرورت استقلال در اداره کشور می رساند، اینکه وابستگی را انتخاب کنیم یا عزت را....

طبقه بندی: استقلال، ذلت، عزت، آسایش، آرامش، باج دهی
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
قالب وبلاگ